Святогірська Лавра отримала чергову гуманітарну допомогу з Вінниці

свят1

 

28 жовтня в Свято-Успенській Святогірській Лаврі знову брали гуманітарний вантаж з Вінниці – більше 10 тонн продуктів і речей (в основному, одягу). Примітно, що чергова допомога, така необхідна для утримання проживають при Лаврі біженців, прибула в Святогірську обитель в день святкування ікони Пресвятої Богородиці «Спорительниця хлібів».

 

спор

Ця свята ікона написана з благословення старця Введенської Оптиної пустині преподобного Амвросія Оптинського. У 1890 році угодник Божий сам встановив і день святкування цієї ікони – 28 жовтня. Преподобний Амвросій також встановив перед цією іконою читати звичайний Богородичний акафіст до складеного ним самим приспівом: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою! Подай і нам, недостойним, росу благодаті Твоєї і яви милосердя Твоє ». І в наш час цей приспів співається в написаному пізніше акафісті Пресвятої Богородиці на честь ікони «Спорительниця хлібів». Даним назвою цього пречистої образу Цариці Небесної преподобний Амвросій Оптинський вказує нам, що Пресвята Богородиця – «Помічниця людям у їхніх працях з снисканию хліба насущного».

Супроводжували гуманітарний вантаж організатори цієї благодійної місії – Георгій товчемо зі своєю дружиною Людмилою. Це вже шостий рейд гуманітарної допомоги в Святогірську Лавру, влаштований зусиллями цієї чудової подружжя з міста Вінниці.

Георгій – ідейний організатор і організатор цього благодійного проекту по збору та доставки допомоги в Святогірську обитель. Ідея цього зародилася в Києво-Печерській Лаврі, де Георгій був свідком збору вантажу гуманітарної допомоги біженцям, прихищеним в Святогір’я.Дізнавшись про ситуацію у Святогірській Лаврі, він для себе вирішив, що не може залишатися осторонь і повинен щось зробити, щоб допомогти своїм побратимам на сході України. Почавши займатися збором на перший гуманітарний рейд, Георгію довелося навіть залишити свою роботу в Києві, щоб у рідній Вінниці повністю присвятити цим зборам свій час. Людмила, майбутня дружина Георгія, охоче підтримала його у цій благородній справі. Разом вони брали участь у проходила тоді у Вінниці православній виставці, де з важкими скляними карнавка (інші їм дістати тоді не вдалося) вони ходили по виставковому комплексу і збирали пожертви на майбутню машину з гуманітарним вантажем до Святогірську Лавру. Дізнаючись, для чого збираються кошти, люди охоче жертвували гроші і стали приносити речі. За словами Георгія, коли допомога була зібрана і постало питання про супроводження вантажу, Георгій турбувався, як сприймуть його рішення виконати цю небезпечну місію самому. Але до свого подиву, в сім’ї він знайшов підтримку і розуміння, а Людмила виявила бажання відправитися з ним.

Так з Божою допомогою вони разом супроводжують в Святогір’я вже шосту машину з гуманітарною допомогою постраждалим від військових дій на сході України.

На кожну поїздку Толчеви завжди просять благословення правлячого архієрея Вінницької єпархії владики Симеона, митрополита Вінницького і Барського. 

Взагалі ж, як зазначає Георгій, в зборі гуманітарної допомоги беруть участь багато області України. Крім Вінницькій, допомога приходить з областей Волинської, Чернівецької, Хмельницької, Львівської, Київської, Івано-Франківської, Рівненської та Тернопільської, із Закарпаття, а також з міста Кривого Рогу. Крім цього, допомагають православні з Росії і навіть з Італії. Так, парафіяни Хресто-Воздвиженського собору міста Женеви кілька разів надавали гуманітарної місії таку необхідну фінансову допомогу.

СВЯТ2 свят5 свят4 свят3

За матеріалами сайту: Свято-Успенської Святогірської Лаври

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *