ГОРЛІВСЬКА ТА СЛОВ’ЯНСЬКА ЄПАРХІЯ. Громада Макарівського храму Торецькому (Дзержинська) взяла шефство над терапевтичним відділенням лікарні

З початку Великого посту настоятель і парафіяни Макарівського храму допомагають терапевтичному відділенню лікарні в селищі Новгородське, де знаходяться люди похилого віку, що залишилися без даху над головою, і переселенці із зони бойових дій. Громада привозить до лікарні продукти і надає духовну підтримку.

Історія допомоги лікарні в маленькому селищі почалася з того, що в Макарівський храм звернувся бездомний Юрій Анохін, якому не було де сховатися від морозів. Парафіяни знайшли йому притулок, годували, одягли і взули. На жаль, бездомна життя дала про себе знати – Юрій захворів. Парафіяни звернулися за допомогою до соціальних служб міста, допомогли йому відновити документи. Хворого визначили в терапевтичне відділення, що знаходиться в селищі Новгородське.

Коли священик і парафіяни прийшли його провідати, вони відразу зрозуміли, що Господь вказав їм тих, кому особливо потрібна допомога. Познайомившись із завідуючою відділення, в якому знаходяться соціально незахищені люди, настоятель храму протоієрей Георгій Клапчук і парафіяни з’ясували, що пацієнти потребують не тільки матеріальної допомоги, а й в духовному піклування.

Як зазначив настоятель храму протоієрей Георгій, кожен християнин в дні посту зобов’язаний вчинити якесь особливе добру справу:

«Сьогодні ми знаходимося в рятівному часу Великого посту. Дуже часто люди акцентують свою увагу на необхідності утримання в їжі, а сенс посту вислизає від них. Необхідно перевести думки в інше русло. Чи часто ми в повсякденності творимо добрі справи? А адже піст – час добрих справ.

Часто сам Господь направляє нас Своєю невидимою рукою для надання допомоги в потрібному місці. Той чоловік, який привів нас в цю лікарню, помер з Божої ласки в теплі, чистоті, турботі оточуючих людей і був похований по православним звичаєм. Я вважаю, це наша маленька перемога, адже все могло бути набагато гіршими », – зазначив священик.

Сьогодні в допомоги відділенню задіяні багато парафіян храму. Одні привозять продукти, інші відвідують хворих. Настоятель і парафіяни вирішили, що добру справу вийде і за рамки Великого посту і стане постійним служінням православної громади.

За матеріалами: Горлівської й Слав’янської єпархії